Rodinné centrum

Momíkov

Praktické informace o příměstských táborech

Co je příměstský tábor?

Tábor bez přenocování. Ráno děti předáte v místě konání a večer jsou opět doma s vámi. Během dne je pro děti připraven zábavný i naučný program, tak aby se nikdo ani chvíli nenudil.

Přihlásit děti můžete pouze celý týden.

Příměstský tábor může být prvním krokem k osamostatnění vašich dětí a „přípravkou“ na opravdové tábory bez rodičů.

Věk dětí

Naše příměstské tábory jsou určeny pro děti ve věku od 5 do 13 let. Bližší specifikaci najdete vždy u jednotlivých táborů. Výjimky jsou možné po předchozí domluvě.

Časy

Přesný čas  je vždy uveden u každého tábora!
Příchod je zpravidla 
8.00 do 8.30, a vyzvednout si je od 15.30 do 16.00.
Za malý příplatek nabízíme i ranní hlídání od 7.00 do 8.00 a odpolední od 16.00 do 17.00.

Stravování

Přesné informace jsou vždy uvedeny u daného tábora. Vzhledem k programu, se počet teplých obědů může lišit.
Každý den je pro děti připraven teplý oběd. Na oběd chodíme do některé z blízkých restaurací nebo v místě výletu. Nebo dodavatel stravy přiváží jídlo přímo do místa konání. Dostatek pití během celého dne je samozřejmostí.

Pokud má Vaše dítko potravinou alergii, neváhejte se na nás obrátit, pokud to bude v našich silách, rádi to vymyslíme. Speciální požadavky s námi prosím předem zkonzultujte. Děkujeme. 

Vedoucí

O vaše děti se budou starat zkušení vedoucí, kteří mají praxi v práci s dětmi předškolního i školního věku.

Většina z nich s námi spolupracuje již nějakou dobu, mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet. 

Zdraví a bezpečnost

Pokud vaše dítě užívá nějaké léky, nebo má jiné drobné zdravotní omezení, prosím napište nám to do poznámky při přihlašování a poté to proberte to s vedoucím turnusu při předávání první den.

Všichni instruktoři mají kurz první pomoci. Pokud by náhodou došlo k vážnějšímu úrazu, zavoláme vám, abyste si dítě vyzvedli. Případně, s vaším souhlasem, dítě ošetří v nejbližším zdravotním středisku.

Příměstského tábora se mohou zúčastnit jen děti zdravé, bez vážných pohybových nebo jiných zdravotních omezení. 

Dokumentace

K účasti na příměstském táboře stačí potvrzení o bezinfekčnosti, podepsané první den tábora a kopie kartičky zdravotní pojišťovny. Tu vám na konci turnusu vrátíme zpět.

Co s sebou

Objednávka a platba

Objednat tábor lze pomocí on-line přihlášky, kterou neleznete u každého z táborů. Do 2 pracovních dní obdržíte potvrzovací e-mail se zadanými údaji a pokyny k platbě. Rezervace je platná 5 následujících pracovních dní.

Tábor, resp. turnus otevíráme při minimálním počtu 10 přihlášených dětí. Pokud bude dětí méně, dáme vám včas vědět a vrátíme vám zpět celou uhrazenou částku. 

Cena

Cena příměstského tábora zahrnuje pronájem klubovny, společenských místností, tělocvičny a hřišť, oběd, dopolední a odpolední svačinu, dostatek pití po celý den, mzdy vedoucích a instruktorů, školení vedoucích, přípravu a produkci táborového programu, kompletní materiální a bezpečnostní vybavení pro hry a aktivity, odměny pro děti za hry a soutěže, dekorace, kostýmy a rekvizity pro tématické dny, jízdné a vstupné na celodenní výlet, skvělé zážitky 🙂

Co se bude dít po přihlášení dítěte na tábor?

V týdnu před táborem rozesíláme e-mailem s podrobnými informacemi k táboru. Zároveň jsme k dispozici na e-mailu nebo nám můžete zavolat, pokud si s něčím nebudete vědět rady.

Chci vybrat příměstský tábor